PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=944}

Patriota

The Patriot
7,5 144 518
ocen
7,5 10 1 144518
5,8 10
ocen krytyków
Patriota
powrót do forum filmu Patriota

Żaden Braveheart!

ocenił(a) film na 10

Pokrótce czytając wypowiedzi innych ludzi padły zdania, że film jest bardzo podobny do filmu Braveheart. Otóż oglądałem oby dwa filmy i nie uważam, że są one podobne do siebie. Być może inni tak uważają ze względu iż głównym bohaterem tu i tu jest Mel Gibson i ma on taką samą "rolę" w tym filmie jak i w Braveheart. Ale jak by nie patrzeć są to inne czasy i zupełnie inny film, więc raczej nie można powiedzieć, że filmy prawie niczym się nie różnią.

mychal1314

dokładnie, zgadzam się. Jedyne co łączy te dwa filmy to Mel Gibson i pole bitwy.

ocenił(a) film na 10
kamila075_94

zgadzam sie jak wyzej 9/10

ocenił(a) film na 10
kamila075_94

Nie tylko Mel Gibson i pole bitwy. Te 2 filmy łączy też walka o niepodległość, w obu filmach wrogiem są Anglicy, bohater jest walecznym przywódcą, który traci bliskie osoby. Bardzo dużo łączy te 2 filmy. Jak dla mnie różnica, że akcja dzieje się w innych czasach to żadna różnica.

ocenił(a) film na 9
marcinkrak

a mozesz mi powiedziec kogo stracil william wallace bo jakos sobie nie przypominam.ojca tak tylko ze to bylo 30 lat wczesniej

ocenił(a) film na 7
linkin14

a niejaki William Heselring nie zabił mu czasem żony...? Ekspertem nie jestem, ale coś mi tam świta pod kopułą...

ocenił(a) film na 10
Puszek Fatalista

zgadza się, stracił ukochaną (nie pamiętam czy była to żona/ narzeczona czy dziewczyna :O)

użytkownik usunięty
marcinkrak

zgadzam się :) mozna znaleść podobieństwa w obu filmach, i nie chodzi tutaj o czas w jakim dzieje sie akcja

ocenił(a) film na 8
mychal1314

Gdyby z tymi filmami nie był związany Gibson, to nikt by ich nie porównywał, bo wiele filmów ma elementy wspólne...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
Godryk

zgadzam sie :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones