PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=944}

Patriota

The Patriot
7,5 144 518
ocen
7,5 10 1 144518
5,8 10
ocen krytyków
Patriota
powrót do forum filmu Patriota

dno

ocenił(a) film na 2

Moim zdaniem, kompletne dno. Niektórzy powiedzą, że to piękny film o patriotyzmie. Ja tu widziałam tylko obrzydliwy rozlew krwi, strasznie brutalne sceny, które pokazywały młodemu widzowi, że tak można, bo to przecież tylko wróg. No tak, były jeszcze tandetne sceny, w stylu tej, kiedy Mel Gibson już prawie w objęciach śmierci widzi falującą flagę USA i to dodaje mu siły. Żenujące. Ile było takich filmów? Mnóstwo. Ten nic nowego nie wnosi. Jest kolejną nic nie wartą bardzo amerykańską superprodukcją, która powstała tylko po to, żeby zrobić kasę. No, to się akurat udało.

ocenił(a) film na 8
devildoll

brutalność Mela
Wydaje mi się, że scena zaszlachtowania przez Mela wrogów w jednej z jego pierwszych akcji wojennych w filmie miała na celu ukazanie, jakie instynkty wzbudza w człowieku wojna. Jednak ta sekwencja nie do końca spełnia swoje zadanie właśnie przez to, że bije po oczach brutalnością, za dużo krwi pływającej w powietrzu.

Ale cel twórców szczytny :) Z wykonaniem gorzej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones