PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=944}

Patriota

The Patriot
7,5 144 518
ocen
7,5 10 1 144518
5,8 10
ocen krytyków
Patriota
powrót do forum filmu Patriota

przecież anglicy przegrali z brytyjczykami w tej wojnie.... ten film to same kłamstwa

ocenił(a) film na 7
pancho85

Eeeeeee, dokładniej mówiąc to zbuntowani koloniści wywodzący się korzeniami z Anglii którzy deklarowali niepodległość nowego państwa pokonali Brytyjczyków. Można się czepiać patetyzmu, wkurzającej poprawności politycznej (motyw z czarnym) i td. ale tego wątku wybitnie nie rozumiem. Rozumiem że podczas powstania wielkopolskiego i śląskiego zbuntowani Niemcy pokonali szkopów i prusaków:P. Taka logika tekstu:).

ocenił(a) film na 8
tc1987

podejrzewam o co chodziło pancho :] I w zasadzie ma racje. Angole, to angole, wojska króla, czerwone mundury i arystokratyczne gęby, a amerykanie to tak naprawde brytyjczycy a więc jakiś narodowy twór powstały w wyniku utworzenia się imperium brytyjskiego. Więc w zasadzie tak. Brytyjczycy pokonali anglików i oderwali się tworząc USA :]

janfurmanek

ja w filmie żadnych czarnych nie widziałem... ale mam czarno biały telewizor... może dlatego

ocenił(a) film na 8
pancho85

był motyw z czarnym, aczkolwiek wg mnie dość subtelny i nawet nie irytował propagandowością. Po prostu walczył o wolność i tyle. Nie zginął krzycząc "hahahaha umarłem wolny!!!" jak w połowie tego typu filmów więc nawet nie ma się czego czepiać :]

pancho85

Chciałbym zrozumieć Twój post, ale nie potrafię...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones