PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=944}

Patriota

The Patriot
7,5 144 518
ocen
7,5 10 1 144518
5,8 10
ocen krytyków
Patriota
powrót do forum filmu Patriota

slaby film

ocenił(a) film na 5

nieudana moim zdaniem reaktywacja wzorca z Braveheart'a. w przeciwienstwie do historii wallace'a w tym filmie brak blyskotliwej fabuly, udanej akcji, patosu, ktory po prostu nie wyszedl - ostatnia scena gdy biegnie z flaga jest jak dla mnie zalosna. to jest moja subiektywna opinia i nikt sie nie musi z nia zgadzac, ale na pewno nie jest to pozycja ambitna. co najwyzej obejrzec z rodzina ze wzgledu na kostiumy i rozmach.

użytkownik usunięty
4fun4game

Proszę mi powiedzieć, dlaczego zawsze wśród grupy normalnych ludzi musi się jeden idiota trafić?

ocenił(a) film na 4
4fun4game

Popieram. Piękne scenografie, zdjęcia, kostiumy itd. Ale sam patos to już tutaj gruba przesada. To jest film propagandowy, a nie fabularny. Za długi, za długi, za długi. Wszyscy są biało-czarni w tym filmie, nie ma trudnych pytań, trudnych postaw - idź walczyć, a zostaniesz zbawiony. Bez sensu.

Brak porządnych wątków pobocznych - wątek miłosny jest śmieszny (on kocha ją, ona chce mu rodzić dzieci - co to za wątek?), wątków sensacyjnych zbytnio nie ma. Ogólnie film jest zbyt ckliwy, zbyt rozciągnięty i zbyt patetyczny.

Warto sobie obejrzeć raz bo są piękne zdjęcia (szczególnie w HD) i tyle. Ja musiałem końcówkę przewijać bo biegnący Gibson z flagą pokonujący wszystkich przeciwników wywoływał u mnie uczucia zamulenia...

4fun4game

A która pozycja Emmericha jest ambitna? :):)

On robi filmy widowiskowe, ale puste jak wydmuszka i tyle...taki styl..
jedynie Dzień Niepodległości wspominam dobrze, bo bardzo mi się podobał. Reszta to po prostu średniaki. I Patriota i Pojutrze i Godzilla czy Gwiezdne wrota, są filmami efektownymi ale do zapomnienia po seansie.
Na 2012 miałem iść do kina, ale wszyscy moi znajomi zjechali go od góry w dół i sobie odpuściłem.

Summa summarum, Patriota nie jest złym filmem, ale nie robi wrażenia żadnego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones